تبلیغات
دوقلوهای افسانه ای ( پسران آبی )
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسانقالب وبلاگ
نویسندگان
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
.محسن فنائی 639
نتایج هفته قبل لیگ
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس
برنامه بازی های هفته بعد
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس
جدول گلزنان لیگ
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس
نظر سنجی
به نظر شما قهرمان لیگ چهاردهم کدام تیم است ؟لینک دوستان استقلالی
پیوندهای روزانه
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
بازیکنان استقلال
موزیک پلیر

دانلود آهنگ جدید

مرحوم غلامحسین مظلومی تا روز آخر به معنای واقعی کلمه «عاشق» استقلال بود و بارها بر پیراهن استقلال بوسه زد روحش شاد و یادش گرامی باد


مجتبی جباری مهمان است

حرمت ورزشکار و مهمان را نگاه داریم!

 

چند روز دیگر بازی مهمی در لیگ برتر فوتبال ایران را شاهد خواهیم بود ، بازی دو تیم استقلال تهران و سپاهان ! در تمام دوره ها بازی این دو تیم از اهمیت زیادی برخوردار بوده ، ولی امسال اهمیت ان بیشتر است . بهتر است بگویم اهمیت آن هشت برابر است. شماره هشت محبوب استقلال تهران ، بازیکنی که همیشه مورد علاقه هواداران بوده و سالها با پیراهن ابی به میدان رفته در تیم حریف بازی میکند . در گذشته به چگونگی مشکلات و این انتقال اشاره شده است . فوتبال با همه زیبایی ها گاه اتفاقات عجیب هم دارد ، این نخستین بار نیست و آخرین بار هم نخواهد بود که بازیکن محبوب از تیم خود ( به هر دلیلی ) جدا میشود و به تیم دیگری میرود . در تمام دنیا پیراهن یک تیم فوتبال و رنگ آن برای هواداران آن تیم قابل احترام و به گفته خود آنها مقدس است .حتی گاه دیده شده است که پیراهن یک تیم باشگاهی از تیم ملی آن کشور برای هواداران آن تیم با اهمیت تر میباشد .

مجتبی جباری بعد از سالها در استادیوم یک صد هزار نفری با پیراهن رنگ دیگری بازی خواهد کرد . بدون شک دیدن آقا مجتبی در پیراهن غیر از آبی برای هواداران سخت است . در تاریخ فوتبال ایران این اتفاق بسیار دیده شده است . بازیکنان بزرگ و محبوب از تیم خود جدا شده و به تیم دیگری رفته اند . گاه دلیل آن مشخص است و گاه دلیل این انتقالات هیچ گاه مشخص نمی شود و هوادار هیچ گاه نمی داند چرا بازیکن محبوب و با تعصب از تیم خود جدا شده است .اگر تاریخ فوتبال ایران و جهان را بررسی کنیم ، تنها چند بازیکن را میتوانیم پیدا کنیم که تمامی دوران بازیکنی خود را در یک تیم گذرانده و بازنشسته شده اند .

استقلال تهران یک تیم تازه به فوتبال و قهرمانی رسیده نیست . استقلال پر افتخارترین تیم فوتبال ایران و افتخار فوتبال آسیا میباشد . بنابراین هواداران استقلال تهران باید شخصیت و تاریخ و افتخارات خود را بر روی سکوها نشان دهند . روز بازی با سپاهان وظیفه هواداران است که احترام و ارزشهای بازیکن محبوب خود را حفظ کنند .آنچه چند ماه و چند هفته گذشته اتفاق افتاده است را به فراموشی بسپارند .هواداران استقلال باید روزهای خوب و بازیهای زیبا و با تعصب مجتبی جباری در استقلال را به یاد بیاورند .

بدون شک آنها که به بازیکن تیم حریف بی احترامی کنند ،با فرهنگ و تاریخ پر افتخار تیم تاج سابق و استقلال آشنایی ندارند . آنچه مهم است یک بازی خوب و جوانمردانه است که برای همیشه باقی میماند . فوتبال برد دارد ، شکست دارد ، خنده و گریه دارد . فوتبال زیبایی و زشتی دارد ولی آنچه خارج از زمین چمن و یک استادیوم ارزش دارد ، انسانیت و زندگی است که باقی میماند .

با توجه به اینکه بسیاری از بازیکنان تیم استقلال هنوز دوستی های عمیقی با بازیکن شماره هشت تیم مقابل دارند ، هر گونه بی احترامی به مجتبی جباری باعث ناراحتی بازیکنان تیم محبوب ما خواهد شد و نتیجه آن بر هم خوردن تمرکز آنها و در نهایت به سود تیم حریف خواهد بود .

استقلال تاریخی نزدیک به 68 سال را دارا میباشد . مردان بزرگ و متعصب از جمله پرویز خسروانی ، علی دانایی فرد ، رایکوف ، علی جباری ، ایرج دانایی فرد ، منصور پورحیدری ، ناصر حجازی ، و امروز " امیر قلعه نوعی , جواد نکو نام , فرهاد مجیدی , سید مهدی رحمتی , خسرو حیدری " و بازیکنان با ارزش دیگر . این بازیکنان شاید در آینده با تمام تعصب و علاقه به پیراهن ابی مجبور باشند از تیم استقلال جدا شوند و یا در گذشته پیراهن رنگ دیگری را بر تن داشته اند .ولی آنچه باقی مانده پیراهن ابی و نام باشگاه از تاج سابق و استقلال امروز است که باعث افتخار هواداران است .

روز بازی با سپاهان نه تنها باید شخصیت و اعتبار تیم فوتبال تاج سابق و استقلال را نشان دهیم ، بلکه به مجتبی جباری یاد آوری کنیم که او محبوب میلیونها هوادار بوده که قلب آنها تمام جهان است . به مجتبی جباری یادآوری کنیم که حساب هوادار از دیگران جدا میباشد .

همچنین به انتخاب علی حمودی و جدایی او از استقلال احترام بگذاریم .

شاید تصور آن سخت باشد ولی میتوان پیشبینی کرد که مجتبی جباری در پایان فصل به خانه خود بازمیگردد و دوباره پیراهن آبی را به تن میکند . باز هم هواداران فریاد میزنند " جباری ، جباری زیدان اسیایی " باید به فکر فصل آینده هم باشیم که دوباره بتوانیم جباری را بازیکن با تعصب به استقلال و پیراهن ابی بدانیم .

آنها که روز بازی بر روی سکوها نشسته اند ، نماینده تاریخ 68 ساله سرداران آبی پوش ایران , نماینده نوجوان 9 ساله و مرد غربت نشین 90 ساله و همچنین نماینده بانوان هوادار استقلال هستند که نمی توانند بر روی سکوها جایی داشته باشند . آنها که بر روی سکوها نشسته اند باید از هوش و حافظه خود استفاده کنند که افرادی مانند مجبتی جباری در فوتبال ایران و فوتبال دنیا بسیار زیاد هستند و هواداران ، با فهم و با فرهنگ استقلال به احترام روزهایی خوب گذشته ، احترام مجتبی جباری را که مهمان و یک ورزشکار و یک انسان خوب است را نگاه میدارند .
طبقه بندی: سخنی با هواداران استقلال،
[ دوشنبه 7 مرداد 1392 ] [ 01:50 بعد از ظهر ] [ محسن فنائی ]
کمک هواداران به باشگاه استقلال
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
همراه
لوگوی خودم
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان

جدول لیگ برتر ایران
لیگ قهرمانان آسیا گروه استقلال
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
جام حذفی ایران 91 - 92
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی دوستان استقلالی