تبلیغات
دوقلوهای افسانه ای ( پسران آبی )
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسانقالب وبلاگ
نویسندگان
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
.محسن فنائی 639
نتایج هفته قبل لیگ
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس
برنامه بازی های هفته بعد
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس
جدول گلزنان لیگ
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس
نظر سنجی
به نظر شما قهرمان لیگ چهاردهم کدام تیم است ؟لینک دوستان استقلالی
پیوندهای روزانه
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
بازیکنان استقلال
موزیک پلیر

دانلود آهنگ جدید

مرحوم غلامحسین مظلومی تا روز آخر به معنای واقعی کلمه «عاشق» استقلال بود و بارها بر پیراهن استقلال بوسه زد روحش شاد و یادش گرامی باد
 جناب رویانیان
 اولین نشانه بزرگی ، پذیرش شكست
 و عرض تبریك به تیم قهرمان است


اخیرا جناب آقای رویانیان در اظهار نظری نا متعارف ( برای مدیران در چنین سطحی ) و البته نه چندان موجه ، تیم استقلال را كوچكتر ازپرسپولیس قلمداد كردند و به دنبال ایشان ، مدیر روابط عمومی این تیم نیز در یك برنامه زنده رادیویی با استناد به حضور بیشتر تماشاگران پرسپولیس در استادیوم ها در طول لیگ دوازدهم ، بر این اظهار نظر صحه گذاشتند . این صحبت ها اگر یك كری خوانی معمولی بین مردم عادی كوچه و بازار می بود شاید نیاز به جواب نداشت اما وقتی دو مقام حقوقی یك باشگاه از طریق رسانه های جمعی سعی در القاء پنداشته های غلط خود در سطح جامعه باشند باید پاسخی روشن و شفاف دریافت نمایند .
برای اندازه گیری بزرگی یا كوچكی یك تیم باید معیارهایی در نظر گرفته شود تا بتوانیم در یك مقیاس عادلانه در خصوص مقایسه دو تیم به نتیجه صحیحی رسید. این معیارها میتواند سابقه ، افتخارات ،شخصیت بین المللی ، امكانات ، گستردگی جفرافیایی و یا تعداد تماشاگران باشد . حالا جناب آقای رویانیان با كدام از این معیارها به این نتیجه رسیده اند بر ما معلوم نیست ، اما در رابطه با همین چند معیار ذكر شده لازم است جناب مدیر عامل محترم تیم قرمز پوش پایتخت ، مواردی را بدانند تا به بزرگی استقلال اشراف پیدا نمایند .

در مقایسه این دو تیم باید ذكر كرد ، استقلال در سابقه  68 ساله خود فقط دو بار تغییر نام داده و هیچگاه منحل نشده و یا بازیكنانش به تیمهای دیگر لشكر كشی نكرده و همواره (حتی در لیگ پائین تر) بطور پیوسته در همه مسابقات حضور داشته و در كنار تیم شاهین ، قدیمی ترین تیم لیگ به شمار می آید . اما تیم قرمز پوش كه چندین بار منحل شده ، تغییر هویت و تغییر نام داده ، از جدول لیگ كنار رفته و سال بعد با حمایت فدراسیون دوباره به لیگ برگشته ، باز هم در مجموع به سابقه استقلال نمیرسد .

از لحاظ افتخارات باید گفت كه استقلال در جام حذفی و قهرمانی تهران پر افتخار ترین تیم و در دوره های مختلف لیگ كشور بالاترین مجموع امتیازها را داراست ، خصوصا در لیگ حرفه ای كه معیار وضعیت فعلی تیمها میتواند باشد نیز در نه دوره مقامهای اول تا چهارم را داشته و اصولا تیم پرسپولیس در این زمینه فاصله بسیاری با استقلال دارد .

در مورد شخصیت بین المللی باید بدانید كه تیم آبی پوش تهران ، با چهار دوره حضور در فینال و دو بار قهرمانی ، دومین تیم پر افتخار آسیاست كه طبق اعلام مقامات فیفا ، هم اكنون در مقام نود و ششمی جهان قرار دارد و بعلت عدم حضور تیم شما در فینال هیچ دورهای از مسابقات قهرمانان باشگاههای آسیا و عدم ذكر نام شما در بین چهارصد تیم برتر فعلی باشگاههای جهان عملا مقایسه این دو تیم ممكن نیست .

در مورد گستردگی استقلال باید بدانید كه زیر مجموعه استقلال با داشتن دو تیم رسمی دیگر در لیگ های كشوری ( استقلال اهواز و رشت ) گسترده ترین تشكیلات باشگاهی كشور را داشته كه این دو تیم در چند سال اخیر بنا بر سیاستهای خصوصی سازی دولت به افراد دیگری واگذار شد و از لحاظ امكانات هم باید گفت كه تیم استقلال حتی تا ده سال پیش با داشتن دو ورزشگاه اختصاصی در تهران ( ورزشگاههای استقلال جنوب و دیهیم كه به تربیت بدنی تهران واگذار شده است ) هم به مراتب از تیم پرسپولیس امكانات بیشتری داشته و اخیر هم با واگذاری دو ورزشگاه در تهران توسط وزارت ورزش و ساخت یك كمپ تمرینی توسط مدیریت این تیم ، قطعا قابل مقایسه با تیم شما نیست .

از لحاظ تماشاگر هم باید گفت استقلال با دو ركورد یكصد و بیست هزار نفری در بازی با جوبیلوایواتا در فینال باشگاههای آسیا و بازی برابر برق شیراز در لیگ هفتم ركورددار تعداد تماشاگر در ایران و آسیاست .

اگر خارج از این معیارها و فقط به واسطه حضورتماشاگران در این فصل اخیر به این نتیجه رسیدید نیز باید گفت كه هیچ مرجعی ، تعداد تماشاگران شما را بیش از تماشاگران استقلال اعلام نكرده و بر فرض محال هم اگر اینطور باشد ، این نه بعلت بزرگی باشگاه شما بلكه بعلت نتایج ضعیف تیم شما بود كه هوادارانتان را مجبور میكرد كه برای تقویت بیشتر و برون رفت از وضعیت بغرنج و نتایج مایوس كننده ، با تمام قوا به استادیوم بیایند كه در نهایت هم این مورد هم به كمك تیم شما نیامد .

خارج از این مقایسه ها باید گفت كه از قدیم الایام و از فرهنگ غنی ایران آموخته
ایم كه نشانه بزرگی ، نه زور و هیكل و سن بلكه بزرگواری است و متاسفانه باشگاه پرسپولیس هم در این خصوص هیچ نشانه ای از بزرگی از خود بروز نمیدهد . بزرگی ، پذیرش شكست و عرض تبریك به تیم پیروز و قهرمان بود كه شما نكردید و با تیترهای سخیف در روزنامه های وابسته به باشگاهتان ، حتی آداب پهلوانی را هم زیر پا گذاشتید . بزرگی ، دادن پاسخ مثبت به درخواست تیم گهر دورود بود كه وقتی میزبانی این تیم در دور رفت (كه بعلت عدم آمادگی استادیوم آنها در دورود) به شما واگذار شد در دور برگشت به آنها بازنگردانده و مردم خونگرم لرستان را در تنها حضورشان در لیگ برتر از تماشای نزدیك تیمتان محروم كردید .

بزرگی ، حضور داشتن در كنار اسطوره فعلی تیمتان و یكی از شش گلزن ایرانی در جام جهانی ، مهدی مهدوی كیا درمراسم خداحافظی اش بود كه در این باشگاه (به زعم شما ) بزرگ كشور حتی یك نفر هم زحمت آنرا نكشید ، تا اینكه جواد نكونام و دیگر بازیكنان استقلال این بزرگی را در جشن قهرمانیشان نشان دادند .

بزرگی ، احترام به قرارداد داخلی یك بازیكن با تیم دیگر است كه شما آنرا زیر پا گذاشته و در ابتدای همین فصل اخیر ، كریم انصاریفر را با وعده رقم قرارداد بالاتر از تیم استقلال گرفتید .

بزرگی ، ادای احترام متقابل به مدیر عامل و دیگر اركان باشگاه استقلال بود كه برای شادی دل ملیونها هوادار پرسپولیس ، برای شما و باشگاهتان در جام حذفی آرزوی موفقیت كرده بودند .

بزرگی ، یعنی اینكه مدیران باشگاه مانند یك كوه در كنار دریای متلاطم احساس هواداران قرار بگیرند تا آنها در كنار ایشان به آرامش برسند نه آنكه مانند یك كشتی بزرگ بر روی احساسات پاك آنها سیركنند .

بزرگی ، یعنی اینكه ، حالا كه به بزرگی استقلال ایمان آورده اید به آن اعتراف هم بكنید.طبقه بندی: اینم بخاطر لنگی ها، اخبار ورزشی،
[ شنبه 28 اردیبهشت 1392 ] [ 01:34 قبل از ظهر ] [ محسن فنائی ]
کمک هواداران به باشگاه استقلال
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
همراه
لوگوی خودم
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان

جدول لیگ برتر ایران
لیگ قهرمانان آسیا گروه استقلال
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
جام حذفی ایران 91 - 92
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی دوستان استقلالی