تبلیغات
دوقلوهای افسانه ای ( پسران آبی )
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسانقالب وبلاگ
نویسندگان
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
.محسن فنائی 639
نتایج هفته قبل لیگ
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس
برنامه بازی های هفته بعد
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس
جدول گلزنان لیگ
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان آپلود عکس | آپلود | سایت آپلود عکس | اپلود عکس
نظر سنجی
به نظر شما قهرمان لیگ چهاردهم کدام تیم است ؟لینک دوستان استقلالی
پیوندهای روزانه
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
بازیکنان استقلال
موزیک پلیر

دانلود آهنگ جدید

مرحوم غلامحسین مظلومی تا روز آخر به معنای واقعی کلمه «عاشق» استقلال بود و بارها بر پیراهن استقلال بوسه زد روحش شاد و یادش گرامی باد

پیروزی چند بعدی استقلال در ریاض


چهارشنبه شب، شاگردان امیر قلعه نوعی در ریاض دست به کار بزرگی زدند و میزبان پر افتخار و پر ادعای خود را در خانه شان با شکست مواجه ساختند تا یک شگفتی در آخرین روز از دور رفت مسابقات گروهی لیگ قهرمانان آسیا رقم خورده و سه امتیاز بازی به حساب آبی پوشان تهران واریز گردد که ارزش آن بسیار بیشتر از 3 امتیاز است.
پیروزی استقلال برابر الهلال را می توان از ابعاد مختلف بررسی کرد و به آن پرداخت. از جمله اینکه پیروزی استقلال در ریاض، نه تنها بر الهلال بود، بلکه بر غول بی پولی نیز بود. استقلالی که در این فصل با مشکلات مالی متعددی دست به گریبان بوده و هنوز نیز این باشگاه نتوانسته از مانع بی پولی عبور کند، اما به رغم آن حفظ و تداوم صدرنشینی در لیگ برتر کشور را در عین ناباوری ادامه می دهد، اقتدار و صدرنشینی خود را در کنار این بی پولی ها که می تواند بزرگ ترین عامل بازدارنده یک تیم باشد به عرصه لیگ قهرمانان نیز کشید و در واقع با این پیروزی شگفت انگیز، غول بی پولی نیز به نوعی از استقلال شکست خورد.
بعد دیگری که پیروزی استقلال در ریاض داشت و می توان به آن پرداخت، شکست تابوی عدم نتیجه گیری امیر قلعه نوعی در آسیا بود. در حالی که پیش از این از امیر قلعه نوعی به عنوان مربی ای یاد می شد که قوائد فوتبال در ایران و کسب قهرمانی در بازی های داخلی را خوب بلد است اما در بازی های بین المللی و به خصوص در لیگ قهرمانان آسیا ضعف مفرطی داشته و قادر به نتیجه گیری در این گونه رقابت ها نمی باشد، اما این پیروزی استقلال را که می توان بهترین نتیجه چند سال اخیر این تیم نیز دانست و همچنین تداومی بود بر پیروزی قبلی این تیم بر العین و تساوی ارزشمند خارج از خانه آبی ها برابر الریان و در نهایت صدرنشینی استقلال در گروه مرگ لیگ قهرمانان آسیا، طلسم عدم نتیجه گیری امیر قلعه نوعی در آسیا هم شکسته شد و حالا استقلال تیمی است که می توان آن را دارای شخصیت قهرمانی نه تنها در ایران، بلکه در قاره کهن نیز دانست.
اما پیروزی استقلال بر الهلال را می توان از بعد دیگری نیز واکاوی کرد. استقلالی ها مدت ها بود به برنامه ریزی نا مناسب فدراسیون فوتبال و انجام بازی جام حذفی در دهم فروردین اعتراض داشتند اما خب از سوی بعضی ها متهم به تعین تکلیف برای فدراسیون شدند تا مظلومانه تن به یک بازی سنگین در دهم فروردین بدهند و به رغم همه شایستگی هائی که داشتند ناچار به خداحافظی با جام حذفی شدند و در حالی که بعد از شکست تراکتورسازی و سپاهان جامعه فوتبال از استقلال نیز انتظار پیروزی نداشتند، اما آبی پوشان یک پیروزی با ارزش به دست آوردند تا نه تنها مرهمی باشند بر زخم شکست سپاهان و تراکتورسازی برابر نمایندگان کشور عربستان، بلکه بر برنامه ریزی نامناسب و فشرده فدراسیون نیز غلبه کرده در فاصله سه روز بعد از شکست در جام حذفی، این پیروزی با ارزش را به دست آورند.
اما همه ویژگی های پیروزی با ارزش استقلال به اینجا ختم نمی شود. یک ضرب المثل قدیمی است که می گوید: "تا مرا دم ترا پسر بر یاد است، دوستی من و تو بر باد است" این مثل در روابط فوتبالی ایران و عربستان کاملا صدق می کند. ایران و عربستان هرگز در فوتبال رابطه حسنه ای با هم نداشتند و ندارند. شاید این آتش را تیم ملی بحرین بعد از شکست دادن تیم ملی ایران و دور کردن فوتبال ایران از جام جهانی و رقص با پرجم عربستان روشن کردند، اما این آتش همیشه روشن بوده و هست. قطعا جامعه فوتبال ایران حرکات تحقیر آمیز بازیکنان عربستان را در ورزشگاه آزادی بعد از پیروزی یک بر صفر برابر تیم ملی کشورمان فراموش نکرده اند و هرگز هم فراموش نخواهند کرد. هرچند یک بار دو سه بازیکن ذوب آهن پاسخ مناسبی در همین ورزشگاه ریاض به عربستانی ها دادند، اما خب این کش مکش میان فوتبال ایران و عربستان همچنان ادامه دارد. در روزی که عربستانی ها تراکتور را از شکست دادند و از آن بدتر سپاهان را در خانه خودش و آن هم به طرز تحقیر آمیزی شکست دادند، منتظر بودند تا با شکست دادن استقلال در ریاض در بردن تیم های ایرانی هت تریک کنند. اما استقلال نماینده شایسته ای برای فوتبال ایران بود و با ارائه یک فوتبال ناب ایرانی آرزوی بزرگ عربستانی ها را بر باد داد تا این بار این استقلال ایران باشد که فوتبال عربستان را آن هم در خانه خودش تحقیر کرده باشد.طبقه بندی: لیگ قهرمانان آسیا،
[ جمعه 16 فروردین 1392 ] [ 02:00 قبل از ظهر ] [ محسن فنائی ]
نمایش نظرات 1 تا 30
کمک هواداران به باشگاه استقلال
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
همراه
لوگوی خودم
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان

جدول لیگ برتر ایران
لیگ قهرمانان آسیا گروه استقلال
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
جام حذفی ایران 91 - 92
AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
لوگوی دوستان استقلالی